Smart Press vydává spousta krásných titulů. Na knihu Tradinář navazuje Kronika, která se může stát malým rodinným pokladem.

Kouzelnou knihu Tradinář, jsme vám už představili. Letos Smart Press vydal související titul, který vám pomůže nezapomenout na žádné z důležitých i těch méně důležitých událostí souvisejících s vaší rodinou. Co vlastně tato kronika nabízí?

Náš tradinář – Kronika – co v ní najdete?

Začátek patří věnování – které rodině je určena a můžete vepsat i hlavní přání. Na dalších stránkách najdeme rodokmen a prostor k vepsání, jak rodina vznikala, můžete vepsat i nějaká ta důležitá výročí. Co je možné napsat o rodičích, dětech, prarodičích a praprarodičích, ale třeba i o sestřenicích, bratráncích, tetách, strýcích? Autorka knihy nezapomněla nechat ani prostor pro domácí mazlíčky, přátele, kamarády a spolužáky. Následují další stránky, na kterých je možné vypsat všemožné další záliby, zajímavé události, také třeba narozeninové recepty.

Měsíc po měsíci, tradice za tradicí

Pak už kniha navozuje náladu a přináší prostor na jednotlivé měsíce v roce. Najdete tu nejen kalendář, ale i spoustu nádherných fotek, které souvisejí s určitým obdobím. Autorka, Martina Boledovičová, vždy uvádí i vlastní přehled událostí k příslušnému měsíci, na který se vztahují různé svátky a tradice. Pak můžete vepsat vlastní tradice, recepty, zážitky, na které se těšíte.

Letošní rok je možná tím, kdy si začínáme uvědomovat ty skutečně důležité věci. Na čem opravdu záleží. Náš tradinář – Kronika může ještě upevnit vazby ve vaší rodině. Vytvářet ji můžete sami, ale když zapojíte rodinu, budete mít společnou činnost. A nejspíš díky ní strávíte i krásné a nezapomenutelné chvíle.

Tahle kronika je ideální pro to, aby se stala průvodcem vašich rodinných tradic. Kromě toho v ní najdete i spoustu inspirace. Když k ní budete mít i související titul Tradinář (Smart Press, 2019) nebude o tradiční události nouze. Možná se v rodinných událostech dostanete do hluboké minulosti. Nejde znovu nezmínit ani krásné fotografie od Moniky Kindlové. Nádherný titul dotvářejí ilustrace Jitky Zajíčkové.

Tahle Kronika se může stát i krásným dárkem, který určitě potěší. Ať už jí obdarujete někoho z příbuzenstva, nebo třeba z přátel. Už se nestane, že byste ztratili informace o některém z rodinných výročí.

Knihu vydal Smart Press, 2020. Autor: Martina Boledovičová. Fotografie: Monika Kindlová. Akvarelové ilustrace: Jitka Zajíčková. 264 str.

Pošlete článek dál: