Nemůžete se dočkat skutečného jara? To letos kalendářně vypukne 20. března v 5:30 ráno. Pokud jste se do přesazování a vysazování ještě nepustili, nejspíš už po tomto termínu neodoláte.

kvetiny-v-pratelnem-papiru
Foto: Uashmama

S přibývajícími slunečními paprsky se toužíme více obklopit květinami a čerstvými bylinkami. Novinkou na trhu jsou také například obaly z pratelného papíru, které mohou na parapetu nebo stole udělat spoustu parády. Vypadají nádherně a zajímavě. Pokud jste o tom nevěděli, dají se také využít jako obal pro lahev nebo do nich můžete dát občerstvení jako pečivo, ovoce nebo sladkosti. Dalším důvodem, proč si pořídit tuhle parádu, je skutečnost, že jsou šetrné k přírodě. Celulóza totiž pochází výhradně z odpadového dřeva, ne z odlesňování. Pratelný papír vypadá jako kůže a na omak je měkký a poddajný jako textil.

BETONOVÁ VÁZIČKA - Smooth, zn.: concrete-designcz, foto: Fler
Betonová vázička – Smooth, zn.: concrete-designcz, foto: Fler

Betonová vázička nemusí vůbec vypadat studeně. Její krása uchvátí, když doplníte drobné detaily.

Mísa na květiny Charlbury, foto: Bella Rose
Mísa na květiny Charlbury, foto: Bella Rose

Misky nejsou určeny pouze k jídlu. Některé přímo vyzývají k tomu, aby mohly plnit dekorativní účel. V keramické misce to bude slušet obzvlášť bylinkám.

Spoustu tipů naleznete třeba na Pinterestu pod heslem „broken pot”
Foto: Pinterest

Zajímavou variantou jsou také květináče vlastní výroby. Týká se to kusů, které jsou zčásti odlomené a využívá se tak vlastně nepotřebný květináč. Takováto dílka mohou být velkou ozdobou vašeho balkonu nebo zahrádky. Spoustu tipů naleznete třeba na Pinterestu pod heslem „broken pot” (foto).

Chystáte se na jaro zkrášlovat domov pomocí hotových výrobků nebo plánujete vytvořit zcela nové aranžmá?

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: