V létě vydalo Nakladatelství KAZDA titul Jane Goodallové a Douglase Abramse Kniha o naději. Vyhrajte jeden ze dvou výtisků.

Britská antropoložka, bioložka a ekoložka Jane Goodallová (* 1934) se o zvířata zajímala už v dětství. Proslula tím, že v africkém pralese v Gombe studovala život a chování šimpanzů ve volné přírodě. Jejich výzkumu a ochraně přírody se věnuje celý život a patří mezi největší odborníky na chování primátů. V roce 1977 založila Institut Jane Goodallové (The Jane Goodall Institute), jehož cílem je výzkum, vzdělávání a ochrana divoké přírody. Časopis Time ji zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí světa. Je autorkou řady knih a studií, o jejím pozoruhodném životě vznikají filmy i dokumenty.

Douglas Abrams píše pro New York Times, založil literární agenturu Idea Architects, která má vizionářům pomáhat vytvářet moudřejší, zdravějí a spravedlivější svět.

„Přes mnoho problémů naší kultury je Kniha o naději dokonalým příkladem toho, že stále můžeme snít a vytvářet lepší svět, Je to úžasná kniha, která vás vezme na neobyčejnou cestu, a jakmile si ji přečtete, i vy poznáte mnoho hlubokých důvodů k naději.“  — DEEPAK CHOPRA

Soutěž končí 6. října 2022.

Ceny do soutěže věnovalo Nakladatelství KAZDA.

ANOTACE

Jane Goodallová, světoznámá přírodovědkyně a průkopnice výzkumu chování zvířat, se už desítky let neúnavně věnuje také ochraně ohrožených živočišných druhů. Již jako třiadvacetiletá se současná ikona mladých ochránců přírody vydala do afrického Gombe, aby si splnila svůj sen a studovala tam život divokých zvířat, zejména šimpanzů.

Knize o naději čerpá z moudrosti celého svého života, který zasvětila přírodě, a pomáhá nám pochopit, jak si zachovat naději i tváří v tvář pandemiím, válkám a hrozícím ekologickým katastrofám. V důvěrném rozhovoru s Douglasem Abramsem poutavě vypráví o svých cestách po celém světě, průkopnickém výzkumu a neutuchajícím aktivismu. Její bohaté zkušenosti nám mohou pomoci lépe porozumět krizím, jimž v současnosti čelíme. Jane a Doug společně nastiňují jedinou možnou cestu vpřed – začít opět věřit v budoucnost. Protože naděje existuje, i když se někdy zdá být nedosažitelná. Můžeme ji najít například v přírodě — a v naší vlastní odolnosti.

Citát z knihy:
Otázka, kterou mi lidé kladou pravděpodobně nejčastěji, zní: „Opravdu upřímně věříte, že má náš svět ještě naději?
Že naše děti a vnoučata mají budoucnost?“  

A já na to pravdivě odpovídám, že ano.

Vydává Nakladatelství KAZDA, 256 str., 398 Kč.

Soutěžní formulář.

Sledujte náš Facebook a nenechte si ujít naše články. Podělte se o ně s přáteli.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s Všeobecnými podmínkami. Podívejte se, jak nakládáme s osobními údaji.

Soutěž již skončila.

Správná odpověď: šimpanzů

Jména výherců: Renata Zborníková, Roman Kozojed

Líbilo se? Dejte o článku vědět ostatním: